História de morte de honra

Amina
urodzony: 1998
usiłowanie zabójstwa: 17 listopada 2015
Rezydencja: Bad Endorf / München
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 1 córka (8 miesięcy)
Perpetrator: jej "mąż" Suliman N. (21 lat)
W meczecie w München Amina została zamężna w wieku 16 lat z Sulimanem, który jest 4 lata starszy. Jednak są oni małżeństwem dla islamu tylko przez Imama, który nie jest uznawany w Niemczech. Kto jest siłą napędową małżeństwa z nieletnim jest niejasny. To może być rodzina Aminy. Może się zdarzyć, że Suliman ma nadzieję na niemiecki paszport i zezwolenie na pobyt. Ale może być też tak, że Amina była zakochana.

Suliman mieszka w domu dla uchodźców w Bad Endorf w Bawarii. Chce zalegalizować małżeństwo w Niemczech. Ale Amina odmawia. Mówi się o przemocy domowej i groźbach śmierci. Matka ucieka z ośmiomiesięcznym dzieckiem do schroniska dla kobiet w München.

Tutaj Suliman zaatakował ją w listopadzie 2015 roku i wbił jej 15 razy nóż nożem w ulicę z korkociągiem. Obok niej jest wózek z córką. Amina jest pokryta cięciami. Przechodnie interweniują.

Proces w sprawie próby nieumyślnego zabójstwa rozpoczyna się w sierpniu 2016 r. w Sądzie Rejonowym w München. Suliman mówi, że nic nie pamięta. Pod koniec sierpnia został skazany na 5 lat i 9 miesięcy więzienia za próbę zabójstwa i uszkodzenia ciała.

Imię Amina jest wymienione w gazecie.

Posted in Inovação, Investigação and tagged , , , , .